10.04.2019Spektakl zespołu RETROspekcja

56872503_1202508459921975_519772230582796288_o.jpg W niedzielę 07 kwietnia 2019 roku w Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu wystąpiła przed zgromadzoną publicznością Grupa Teatralna Seniorów ,,RETROspekcja” z Namysłowa. Liczna grupa artystów przybyła do Rychtala na zaproszenie Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka, który powitał artystów oraz publiczność. Grupa zaprezentowała piękny spektakl pt. „W jesieni życia…’’ w reżyserii opiekuna artystycznego zespołu Pani Zofii Bachrynowskiej.
,,Witam Was bardzo serdecznie w imieniu kolegów i koleżanek z zespołu. Przed Wami za chwilę wystąpią Wasi rówieśnicy, którzy w swoim życiu zawodowym pełnili różne role. Mamy w swoim składzie nauczycieli, rolników, prawników, księgowych, kolejarzy, policjantów. Więc jak widzicie przekrój jest różny i każdy z nas szukał swojego miejsca. Ale najbardziej seniorom chyba doskwiera samotność, wtedy kiedy nie mamy się do kogo odezwać, pożalić. I może takie wspólne spotkania, wspólne przeżywanie czegoś da nam ten łut szczęścia. Jesteśmy grupa teatralną, która istnieje 5 lat. Pracujemy bardzo płynnie, śpieszymy się, każdy dzień jest dla nas niespodzianką. Chcielibyśmy, żeby to spotkanie sprawiło Wam dużo szczęścia, satysfakcji, żebyście wrócili do dawnych wspomnień , do lat swojej młodości oraz z koleżankami i kolegami ze sceny pośpiewali. Myślę, że spotkanie w tak miłym gronie zaowocuje tym, że będziemy się częściej spotykać na wspólnie zorganizowanych imprezach. Zapraszam do współpracy i zabawy z zespołem RETROspekcja.’’ – mówiła Zofia Bachrynowska.
Publiczność usłyszała i podziwiała przepiękny muzyczny spektakl łączący muzykę, znane dobrze seniorom piosenki, piękne wiersze o miłości, dialogi, rozmowy liryczne, był nawet taniec, a wszystko scalone słowem wiążącym tworzyło jedną spójną całość. Dopełnieniem była wspaniała scenografia, a także doskonała gra aktorska seniorów. Publiczność wspólnie z artystami śpiewała utwory i nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Na zakończenie była długa owacja na stojąco, a na bis zespół zaśpiewał "Walczyka Namysłowskiego". To niedzielne popołudnie pokazało, że wprawdzie granice województw rozdzielają, ale muzyka łączy.
Wójt Adam Staszczyk podziękował seniorom z Namysłowa za wyjątkowy występ, za strawę dla ducha i ucha wręczając na ręce ich opiekunki bukiet kwiatów.
Organizacja tego wyjątkowego spotkania należała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu.