11.04.2019Warsztaty ekologiczne: „Recykling i segregacja śmieci” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu i Filii Brójce.

20 marca odbyło się pięć warsztatów ekologicznych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu i Filii Brójce, wspó­łorg­aniz­ator­em spotkań był Referat Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Trzcielu. Tematem warsztatów była: „Segregacja i recykling śmieci”. Uczestnikami spotkań byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu i Brójcach. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się :
- jak i po co segregować śmieci,
- co się dzieje w sortowni,
- ile żyją śmieci,
- czym jest recykling.
Celem tych spotkań jest uświadomienie sobie, że każdy z nas musi dbać o swoje środowisko, ponieważ ma to wpływ na naszą planetę. W trakcie zajęć dzieci musiały same pokazać czy radzą sobie z segregowaniem śmieci i jaką mają wiedzę na temat recyklingu. Na koniec zajęć było wiele pytań uzupełniających na w/w temat. Dzieci rozwiązywały również zagadki i bawiły się w grę Twister, wszędzie trzeba było wykazać się wiedzą o segregacji śmieci.
Segregacja i śmieci 1.jpg
Segregacja i śmieci 3.jpg