Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
45-017 Opole
50.66665 17.92246
WYDARZENIE
2019-4-24
T18:00
16.04.2019Obietnica – spotkanie z Krzysztofem Żylińskim
[awatar]
Opole MBP

K.Żyliński.jpg

"Obietnica" to opowieść o dwojgu ludzi, wydawałoby się normalnym mężczyźnie i wyjątkowej kobiecie. Historia umiejscowiona w post­apok­alip­tycz­nej rzeczywistości i w oprawie science fiction. Z jednej strony o tym, jak ludzie sobie radzą w skrajnych sytuacjach i jak bardzo są w nich zagubieni, z drugiej o przemianie i źródle wyjątkowości kobiety. Jest również o odpo­wied­zial­nośc­i, bezgranicznym zaufaniu i jego zatraceniu. O bólu i sensie cierpienia. Pięknych i szczerych emocjach. O budującej i destrukcyjnej sile uczuć, ale i o egoizmie każdego z nas.

Krzysztof Żyliński – instruktor teatralny, pedagog i reżyser. Pisuje teksty sceniczne oraz lirykę. Rysuje i tworzy scenografię. Inspiruje i pobudza swoich wspó­łpra­cown­ików­ do twórczej aktywności.
Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna) w 1991 roku. W tym samym roku został zaproszony do pracy w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu. Jest założycielem, reżyserem i szefem TEATRU JEDNEGO WIERSZA. Z grupą zrealizował 33 spektakle, które pokazane były na 110 festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Od 1999 roku pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury. Od wielu lat współpracuje z Grupą KOMPANIA z Węgier.


K.Żyliński.jpg K.Żyliński
jpg, 174 KiB, 678x960
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Opole MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo