24.04.2019Zaczytani.org czyli Wielka Zbiórka Książek w Bibliotece Kraków

Zaczytani.org to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach, przychodniach, hospicjach i innych placówkach medycznych na terenie Polski.

Fundację Zaczytani.org tworzy grupa osób, która z wielką pasją stara się pomóc ludziom przebywającym w tych placówkach, udowodnić, że książka też może być lekiem i pomóc przetrwać ciężkie chwile.

W tym roku akcja objęła siedem miast: Warszawę, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź i Gdańsk. Wśród wielu instytucji, szkół, przedszkoli i uczelni, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2019 znalazła się również Biblioteka Kraków.

W 5 filiach utworzyliśmy miejsca na zbiórkę książek, a nasi bibliotekarze będą zachęcać Was do udziału w kampanii. Akcja trwa od 23 kwietnia do 26 maja 2019. Zbieramy książki dla małych i dorosłych pacjentów. Nie zbieramy czasopism, podręczników, słowników oraz encyklopedii. Każdy, kto ma w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i chce je przekazać na ten szczytny cel, może to zrobić w Filii nr 3, nr 6, nr 21, nr 45 oraz nr 49.

Liczymy, że podobnie jak w ubiegłym roku zaangażujecie się w Wielką Zbiórkę Książek, a zebrane publikacje, po przekazaniu do placówek medycznych w całym kraju, utworzą kolejne Zaczytane biblioteki dla małych i dużych.

Zaczytani.jpg

Zaczytani.jpg Zaczytani