Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie
2019-5-6
25.04.2019OD MONIUSZKI DO NIEMENA. POCZET KOMPOZYTORÓW Z KRESÓW
Mogilno MBP

6 maja 2019 r. Mogileńskie Towarzystwo Kultury zaprasza do Sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie ul Rynek 8 godz. 17.00 na prezentację multimedialną Tomasza Kuby Kozłowskiego Od Moniuszki do Niemena. Poczet kompozytorów z Kresów.
Tomasz Kuba Kozłowski jest pracownikiem Domu Spotkań z Historią w Warszawie - koordynatorem programu „Warszawska Inicjatywa Kresowa”, którego celem jest wszechstronna popularyzacja wiedzy o historycznym i kulturowym dziedzictwie Ziem Wschodnich I i II Rzec­zypo­spol­itej­. Kolekcjoner i bibliofilem, twórcą gromadzonej od 1990 r., liczącej kilkadziesiąt tysięcy obiektów, największej prywatnej kolekcji materiałów dotyczących Kresów.
Dzięki umowie partnerskiej jakie Towarzystwo zawarło na czas realizacji projektu z Mogileńskim Domem Kultury w ramach wydarzenia odbędzie się także koncert mogileńskiego chóru Hemantus.
W holu biblioteki można oglądać, poświęconą mogileńskim tradycjom muzycznym, wystawę dokumentów archiwalnych udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Mogilnie.

Moniuszko.jpg

Moniuszko.jpg Moniuszko