Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu
2019-5-8
27.04.2019Tydzień Bibliotek
BP Radom

W ramach tegorocznego Tygodnia bibliotek Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu przy ul. Kościuszki 5A w dniach od 8 do 15 maja zaprasza na szereg interesujących wydarzeń.
W środę, 8 maja o godz. 17.00 obędzie się wernisaż wystawy fotografii będącej pokłosiem pleneru „Krokusy na Turbaczu” zorganizowanego w kwietniu tego roku w Gorcach pod egidą PTTK Oddział Łucznik w Radomiu. Autorami prac są: Bogusław Ciastek, Ewa Kutyła, Remigiusz Kutyła, Michał Łagowski, Michał Mirkowski, Katarzyna Strzelecka, Justyna Wolanin, Judyta Wolanin, Stanisław Wolanin.W czwartek, 9 maja także o 17.00 zapraszamy na spotkanie z dr Krzysztofem Batyckim, autorem książki „Doktor Adolf Tochterman. Życie radomskiego lekarza, żołnierza wrześniowego i społecznika na tle epoki”. W piątek o 16.00 rozpocznie się gra biblioteczna dla młodszych i starszych, podczas której podążymy szlakiem niezapominajek, rozwiązując zagadki ukryte w zakamarkach biblioteki.
W sobotę w Czytelni będą do dyspozycji gry planszowe, a w poniedziałek o godz. 10.00 bibliotekarze wcielą się w postacie z klasycznych bajek (m.in. "Ptasie radio". "Czerwony kapturek"). We wtorek o godz. 17.00 pod okiem wykw­alif­ikow­aneg­o instruktora Remigiusza Kutyły będziemy poznawać tajniki fotografii plenerowej (dozwolone używanie smartfonów!).
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w środę, 15 maja Agnieszka Krzyczkowska w parku Planty przedstawi występ japońskiego teatrzyku Kamishibai (zbiórka pod budynkiem biblioteki o godz. 16.00).
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

bib11.jpg bib11