07.05.2019MOJE CAMINO

„Moje Camino” to spotkanie z Marleną Pachlą, mieszkanką Klimkówki, która wystąpiła w ramach cyklu spotkań „Przyjaciele Biblioteki – Własnym Głosem”. Opowiedziała ona o swojej samotnej drodze na piechotę z Porto w Portugalii do Santiago de Compostela w Hiszpanii czyli o Drodze Św. Jakuba.
Spotkanie odbyło się 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ropie . Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się trochę więcej o Camino czyli popularnej trasie do Santiago de Compostela. Dlaczego tylu ludzi każdego roku przemierza słynne Camino? Co ich motywuje do tej wędrówki? I dlaczego najczęściej podejmują to wyzwanie samotnie?
Marlena opowiedziała też przygotowaniach do wyprawy (ile trwały, co trzeba zabrać, ile powinien ważyć bagaż, dlaczego szła zimą, a nie latem etc.) i przygodach, jakie spotkała na trasie. Pokazała również publikacje dotyczące Camino. Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów z drogi.
inline 2.jpg

inline.jpg inline