08.05.2019Zaproszenie- spotkanie dla dzieci

Dziś rozpoczął się w całej Polsce Tydzień Bibliotek. Ważną rolę w kształtowaniu Czytelnika od najmłodszych lat odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo! Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na najmłodszych Czytelników będzie czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

MałaKsiążkaWielkiCzłowiek 60245100_2702597123090832_7413470340124246016_n.jpg