08.05.2019Zaproszenie- spotkanie dla dzieci

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dnia od 8 do 15 maja 2019 roku organizuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to program promocji bibliotek i czytelnictwa. Jego celem jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w edukacji i jakości życia, a także uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką większego grona odbiorców. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest #biblioteka, wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.
W ramach Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zaprasza najmłodszych czytelników na zajęcia literacko-plastyczne na podstawie książki autorstwa Martina Widmarka pt. „Tajemnica Biblioteki”, które odbędą się już jutro, 9 maja, o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy📚📚😊😊📚
59969494_2702877073062837_4162573614840807424_n.png