13.05.2019#BibliotekaNowychMożliwości – spotkanie dla Seniorów

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek mający na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w życiu codziennym. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „#Biblioteka”.
"# ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii”. Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec aktywnie włączyła się w dni święta bibliotek. 9 maja br. gościła liczne grono Seniorów z Klubu „Ale Babki Grodzieszczanki", działającego w naszej bibliotece. Klubowicze wzięli udział w spotkaniu pod hasłem #Bibl­iote­kaNo­wych­Możliwości.
obraz-seniorzy.jpg
Podczas zajęć seniorzy zapoznali się z tajnikami naszego bibliotecznego katalogu on-line, działającego w oparciu o system biblioteczny SowaSQL Standard. Uczestnicy dowiedzieli się również o możliwości korzystania z nowej strony internetowej biblioteki, która pozwala na bieżące śledzenie jej działalności, oraz na zdalny dostęp do wielu informacji.

obraz-seniorzy.jpg obraz-seniorzy