14.05.2019Spotkanie profilaktyczne z Andrzejem Sową

AUTORSKIE SPOTKANIE Z ANDRZEJEM SOWĄ

W ramach XVI Ogólnopolskego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnożyłach zorganizowała moc atrakcji. Pierwsza z nich odbyła się 13 maja 2019 roku na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach. Dyrektor GOKu – Joanna Kałdońska – serdecznie powitała przybyłych uczniów VII, VIII klasy i Gimnazjum z Czarnożył z niezwykłym człowiekiem – Andrzejem Sową, byłym narkomanem, który od kilku lat zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży oraz głosi świadectwo swojego nawrócenia. W trakcie spotkania Andrzej Sowa podzielił się z widownią swoją historią, w której nie zabrakło opowieści o alkoholu, narkotykach, przemocy, trudnej relacji rodzinnej oraz balansowaniu na granicy życia i śmierci. Mówił również o swojej książce "Ocalony. Ćpunk w Kościele" będącej symbolem zmiany jaka może nastąpić w człowieku. Ta przemiana była głównym tematem poni­edzi­ałko­wego­ spotkania, dającą młodzieży powód do przemyśleń. Wydarzenie wzbudziło żywe zainteresowanie publiczności, ponieważ pan Sowa miał z nią bezpośredni kontakt.
Spotkanie z całą pewnością długo zostanie w pamięci zarówno młodzieży jak i organizatorów wydarzenia. Zain­tere­sowa­nych­ świadectwem naszego gościa, którym nie udało się uczestniczyć w spotkaniu zachęcamy do zakupienia książki Andrzeja Sowy, którą można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnożyłach z autografem autora!

IMG_3585_Copy.jpg IMG_3585_Copy