16.05.2019 Spotkania w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem: „Tydzień Bibliotek” filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, mieszcząca się w Nowej Białej, zorganizowała kilka spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięli w nich udział najpierw przedstawiciele zerówki, którzy z zain­tere­sowa­niem­ wysłuchali prelekcji strażaków z miejscowej OSP na temat zagrożenia pożarem i udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego. Następnie Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły przedszkolaki. Wysłuchały przeczytane przez bibliotekarza opowiadania i wykonały piękne prace plastyczne. Miłą niespodzianką dla pani bibliotekarki był przygotowany przez dzieci plakat. Kolejni goście to uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Podjęli oni zajmującą dyskusję na temat specyfiki różnego rodzaju bibliotek, jak również poznali sposób wyszukiwania niezbędnych książek w katalogu on Line, by ostatecznie je wypożyczyć. Na koniec w siedzibie naszej placówki pojawili się przedstawiciele klasy VIII szkoły podstawowej, którzy dowiedzieli się, jak korzystać z Biblioteki Cyfrowej, a także obejrzeli prezentację multimedialną na temat fake newsów, krytycznego myślenia i hejtu w Internecie.
Wszystkim, którzy w związku z powyższym spotkaniem zaszczycili bibliotekę swoją obecnością, wyrażamy wdzięczność i zapraszamy do częstego korzystania z zasobów naszej placówki.

IMG_0567.jpg IMG_0567
IMG_0565.jpg IMG_0565