16.05.2019Medal Bibliotheca Magna Perennisque

14 maja 2019 r. nasza Biblioteka otrzymała zaszczytne wyróżnienie - Medal Bibliotheca Magna Perennisque (Biblioteka Wielka i Wieczna) za wybitne zasługi dla polskiego bibliotekarstwa. Medal przyznany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wręczyła Bibliotece Pani Małgorzata Furgał - Przewodnicząca Zarządu Okręgu Wielkopolskiego SBP wraz z Panem Mariuszem Polarczykiem - Przewodniczącym Oddziału SBP w Poznaniu. W uzasadnieniu czytamy: Uhonorowanie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Medalem Bibliotheca Magna Perennisque stanowi potwierdzenie kult­urot­wórc­zego­ i dydaktycznego znaczenia Biblioteki nie tylko w środowisku lokalnym, ale i dla całej Wielkopolski. Radość z wyróżnienia jest wielka, ponieważ trafiliśmy do zacnego grona czterech bibliotek pedagogicznych w kraju (obok Warszawskiej, Dolnośląskiej i Krakowskiej) odznaczonych tym medalem. Dziękujemy za obecność na naszej uroczystości Pani Dorocie Kinal - Dyrektorowi Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego, która złożyła Bibliotece serdeczne gratulacje w imieniu własnym oraz Pani Marzeny Wodzińskiej - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a także Przewodniczącym kół SBP z bibliotek miasta Poznania i Wielkopolski.

medal1.jpg medal2.jpg medal3.jpg

medal1.jpg medal1