22.05.2019„PRZYSTANEK BIBLIOTEKA 2019” – lekcje biblioteczne w
  3 kwietnia w lekcji bibliotecznej pt. „Rozwijanie przez pomaganie” uczestniczyli uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Wsi. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania się z działalnością podegrodzkiej książnicy. Podstawą do dyskusji na temat, w jaki sposób człowiek może się rozwijać stała się książka Iwony Chmielewskiej „O tych, którzy się rozwijali”.  Człowiek rozwija się – dojrzewa, zdobywa doświadczenia, doskonali swoje umiejętności. Jednak po co to wszystko robi? Po to, aby oddać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi, by pomagać innym, a przez to pracować dla dobra całego społeczeństwa. Tym razem również uczniowie utworzyli  sieć z włóczki symbolizującą  relacje międzyludzkie. Każdy człowiek jest ważnym ogniwem społecznym: rolnik – produkuje żywność, lekarz – leczy w chorobie … , bez siebie nawzajem nasza praca traci znaczenie.                                                                                                                     W lekcji bibliotecznej pt. „Mądrzy ludzie już przez wieki korzystają z biblioteki” 8 kwietnia wzięli udział uczniowie klas I,II ze Szkoły Podstawowej w Stadłach.   Dzieci zapoznały się z ze zbiorami oraz działalnością BG w Podegrodziu, miały również okazję przyjrzeć się bliżej pracy bibliotekarza. Następnie dowiedziały się, kiedy powstały pierwsze biblioteki na świecie, co potwierdziło ich ważną rolę  w życiu społeczeństwa. Głównym zadaniem było rozwiązanie niecodziennej krzyżówki bibliotecznej.  Świetna zabawa zakończyła się sukcesem – udało się odgadnąć  hasło „W bibliotece jest cały świat”. Wszyscy zgodziliśmy się, co do słuszności tego stwierdzenia.

IMG_7347.jpg IMG_7347
IMG_7366.jpg IMG_7366