23.05.2019PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE W LEŚNEJ

W środę, 22 maja filię naszej biblioteki w Leśnej odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami funkcjonowania biblioteki, umiejętności zachowania się w tym miejscu oraz uzyskania informacji, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki, by móc korzystać z jej zasobów. Podczas pobytu w bibliotece i zapoznaniu się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, przeczytaliśmy książkę „Franklin w bibliotece” oraz „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały zagadki - rymowanki związane z biblioteką, książkami oraz postaciami z bajek, wykazując się ich znajomością, a na dzieci, które najszybciej udzieliły odpowiedzi, czekały drobne niespodzianki:)😊 Podczas wizyty w bibliotece okazją do rozmowy i dyskusji okazały się nie tylko znane postaci z bajek, czy pytania związane z biblioteką i przeczytanymi pozycjami, lecz również poznaliśmy sposoby dbania o książki, aby jak najdłużej służyły innym czytelnikom. Przedszkolaki w tym celu zapoznały się z wierszem ”Skarga książki”.
Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, i te, które nie posiadają jeszcze u nas karty bibliotecznej, obiecały wrócić z rodzicami i zapisać się do biblioteki:)😊
Serdecznie zapraszamy:)😊
p 1.jpg