24.05.2019XIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Czy znasz te książki?"

W dniu 22.05.2019 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.
Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Ludźmierz, Klikuszowa, Waksmund.
Komisja w składzie:
Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.
Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek :
1. Niziurski Edmund – „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”
2. Musierowicz Małgorzata – „Kłamczucha”
3. Porter Eleanor H. – „Pollyanna”
Oceniana była odpowiedź na trzy pytania oraz krótka recytacja tekstu
z wybranej książki i rekwizyty.
Komisja przyznała:
I miejsce –Emilia Tylka (Ludźmierz )
- Aleksandra Kurek (Waksmund )
Wyróżnienia – Justyna Pietraszek (Klikuszowa )
Agnieszka Kapłoniak (Harklowa )
Milena Łukasik (Harklowa)
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za ich udział
i zaangażowanie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

W dalszej części Gminnego Konkursu Czytelniczego, pani Emilia Nagórka- Łakomik oraz Piotr Łakomik, aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem opowiedzieli o swojej pracy, która daje im wiele satysfakcji i radości. Odpowiadając na pytania uczestników, przybliżyli tajniki zawodu aktora.
Może wielu młodych ludzi marzy o aktorstwie, śnią się im premiery i owacje, a być może pierwszym krokiem do spełnienia marzeń jest udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz te książki?”?.

IMG_4993[1].jpg IMG_4993[1]