29.05.2019Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

27 maja 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu miała przyjemność gościć na spotkaniu autorskim, mieszkającą w Pobierowie oraz w niemieckim miasteczku Ueckermünde wraz z mężem i trójką dzieci – Dorotę Schrammek, przesympatyczną autorkę książek obyczajowych takich jak: „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć”, „Na brzegu życia”, „Wiatr wspomnień” oraz „Dom, którego nie było”. Spotkanie przybrało formę swobodnej rozmowy z pisarką o istocie pisania, bohaterach powieści, spotkanych ludziach na swojej drodze twórczej. W trakcie spotkania mogliśmy wysłuchać uwag autorki na temat życia w dwóch różnych miejscach –Pobierowie i niemieckim Ueckermünde, o różnicach kulturowych i obyczajowych.Swoją przygodę z literaturą Dorota Schrammek rozpoczęła 15 lat temu pisząc opowiadania do prasy kobiecej. Przygoda z książką zaczęła się od wróżby tarota. W 2015 roku ukazał się debiut literacki „Stojąc pod tęczą”, opowieść o losach i przyjaźni czterech kobiet. Książka „Stojąc pod tęczą” została wybrana w plebiscycie „Książka na wiosnę” najlepszą w kategorii powieści obyczajowych. Natomiast „Horyzonty uczuć” wyróżniono w plebiscycie portalu Granice. Oba tytuły zajęły pierwsze miejsce w rankingach portalu „Książka zamiast kwiatka”.
Uczestnicy spotkania chętnie włączali się do rozmowy z pisarką, a jej przyjazny sposób bycia nie tworzył niepotrzebnych barier. Autorka chętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym, o swoich planach na przyszłość, o pomysłach na kolejne powieści oraz o współpracy z wydawnictwem. Pani Dorota uwielbia spotykać się z czytelnikami i to najchętniej tymi z małych miejscowości, mają one specyficzny urok i spotyka się wtedy wiele ciekawych osób. Autorka opowiadała o tym jak ważne są dla niej spotkania z czytelnikami, to dla niej niewyczerpane źródło tematów do kolejnych powieści. Przyjazny i sympatyczny sposób bycia Pani Doroty Schrammek wpłynął na to, że zebrane osoby chętnie brały udział w dyskusji z pisarką. Na zakończenie można było zakupić książki z autografem i imienną dedykacją.

d3.jpg d3
d5.jpg d5