05.06.2019Bezpłatna wypożyczalnia gier planszowych

Ruszyła wypożyczalnia gier planszowych w Bibliotece Kraków. Prawie 600 planszówek wartych blisko 50 tys. zł. zostało zakupionych ze środków ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Listę gier przygotowano m.in. w oparciu rankingi popularności, ankietę przeprowadzoną w grupach zrzeszających miłośników planszówek oraz konsultacje z prze­dsta­wici­elem­ Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, która posiada już tego typu zbiory. Wybór jest duży: od gier strategicznych, przez edukacyjne, literackie, historyczne po przygodowe, rodzinne i imprezowe.

Gry wzbogacą ofertę 7 filii i będą wypożyczane na podobnych zasadach jak książki – na 31 dni z możliwością wcześniejszej rezerwacji przez internetowy katalog biblioteczny.

GRY MOŻNA WYPOŻYCZAĆ W PLACÓWKACH:
🎲 Filia nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) – wykaz
🎲 Filia nr 20 (ul. Opolska 37) – wykaz