Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4
ul. Ks. Opolskich 48-50
45-005 Opole
50.67341 17.91903
WYDARZENIE
2019-6-11
T18:00
10.06.2019Jak chronić ptaki w mieście – spotkanie z przyrodnikiem Łukaszem Berlikiem
[awatar]
Opole MBP

11 czerwca 2019 (wtorek), godzina 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

jak-chronić-wyd.png

Czekaliśmy na nie tak długo i nareszcie się doczekaliśmy: jerzyki już zaczęły swoje przedwieczorne rajdy po niebie, pełne urokliwego wizgu, świstu i furkotu. Letnie wieczory byłyby smutne bez tych spektakularnych wyścigów nad naszymi głowami, pośród kamienic i balkonów – nie mówiąc o tym, że komary naprawdę zjadłyby nas żywcem!

Wśród nas żyją dziesiątki gatunków ptaków, które zaadaptowały się do miejskich warunków i umilają nam życie w betonowej dżungli. Jednak na skutek nieprzemyślanej działalności człowieka ta skrzydlata czeredka staje się coraz mniejsza i mniejsza.

Dlatego wszystkich miłośników i obserwatorów ptasiego życia zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Berlikiem, prezesem Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Prelekcja będzie poświęcona ochronie ptaków w środowisku miejskim, w szczególności prze­ciwd­ział­aniu­ negatywnym skutkom term­omod­erni­zacj­i, które wciąż jeszcze nierzadko realizowane są w sposób niezapewniający wystarczającej kompensacji przyrodniczej. Poruszone zostaną także tematy ochrony pozostałych siedlisk oraz zapobiegania kolizjom ptaków z szybami i ekranami.

Link do wydarzenia: www.facebook.com


jak-chronić-wyd.png jak-chronić-wyd
png, 556 KiB, 1201x625
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Opole MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo