10.06.2019CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie w ramach XVIII Ogólnopolskiego
Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” zorganizowała cykl spotkań dla dzieci.

Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., na których gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Różanny. Dzieci wysłuchały opowiadania "Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę" w interpretacji Marii Czerwińskiej, oglądały książki-zabawki w Oddziale dla Dzieci oraz bawiły się na podłodze interaktywnej.

RÓŻANNA.jpg

We wtorek, 4 czerwca 2019 r. z Damianem Malczewskim, trenerem piłki nożnej mogileńskiej „Pogoni”. Zaproszony gość przybliżył dzieciom zasady gry w piłkę oraz przeprowadził krótki trening na tarasie biblioteki. W zajęciach uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie z wychowawcą Marzeną Gabryszak.

DSC_0590.jpg

Kolejnego dnia tj. 5 czerwca 2019 r. odbyły się dwa spotkania w ramach akcji, jako pierwszych gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Wronowych, którzy zwiedziły bibliotekę, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej książce oraz bawili się na podłodze interaktywnej. Następnie czwa­rtok­lasi­stów­ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Dzieci wysłuchały baśni Andersena „Pewna wiadomość” w interpretacji bibliotekarki Magdaleny Czerwińskiej, bawiły się w głuchy telefon, szukanie się w baśniach, a koniec spotkania uświetniły zabawy ruchowe: chodzenie z książkami na głowie, przechodzenie przez tunel klanza.

DSC_0625.jpg

W czwartek, 6 czerwca br. odbyły się kolejne zajęcia, dzieci wysłuchały opowiadania o słoniu Elmerze w kratkę, po czym wyruszyły na poszukiwania słoni ukrytych na bibliotecznych regałach i bawiły się również chustą animacyjną. W spotkaniu uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie z wychowawcą Lidią Kleczewską.

Tego dnia w spotkaniu uczestniczyły czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie z polonistką Agnieszką Małolepszą. Dzieci wysłuchały baśni Andersena, bawiły się w głuchy telefon, ćwiczyły znajomość alfabetu układając książki oraz miło i ciekawie spędziły czas na zabawach ruchowych.

DSC_0633.jpg

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zakończył się w piątek, 7 czerwca 2019 r.
W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych z Szerzaw, podczas którego dzieci wysłuchały opowiadania o słoniu Elmerze w kratkę, obejrzały krótki film o słoniach oraz wyklejali i kolorowali słonia Elmera,a wszystko to z okazji 30 urodzin kolorowego słonika.

Cykl zakończyła wizyta drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie z wychowawcą Aleksandrą Szymańską.
Uczniowie wysłuchali baśni Andersena „Pewna wiadomość”, którą przeczytała pracownica biblioteki Magdalena Czerwińska. Bawiły się w głuchy telefon, szukały się w baśniach, układały wg. alfabetu książki, szukały ukrytych na tarasie woluminów, a całość uświetniła zabawa ruchowa z chusta animacyjną.

DSC_0720.jpg

Spotkania miały na celu popularyzację czytelnictwa, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni dzieci, a przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do korzystania z bogatej oferty literatury dla dzieci w mogileńskiej bibliotece.

DSC_0590.jpg DSC_0590
jpg, 3.2 MiB, 6000x4000