12.06.2019Projekt "Lektura. I co dalej?"

"Lektura. I co dalej?"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin w tym roku realizuje projekt pn. „Lektura. I co dalej?”. Projekt ten jest dofinansowany w kwocie 9500,00 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie organizowane przez nas działania mają na celu przedstawienie uczniom lektur w sposób ciekawy i atrakcyjny oraz zaproponowanie alternatywy dla lektur klasycznych promując wartościowe książki dla dzieci i młodzieży.

Angażując dzieci w zajęcia plastyczne, konkursy, warsztaty i spotkania autorskie z pisarzami, których książki znajdują się w kanonie lektur chcemy stworzyć i utrwalić postrzeganie lektury jako przygody, którą chce się przeżyć jeszcze raz. Zaproszonymi przez nas autorami są: Paweł Beręsewicz, Joanna Papuzińska, Joanna Olech, Agnieszka Frączek, Marcin Kozioł oraz Grażyna Bąkiewicz.
Ministra.jpg

Ministra.jpg Ministra