12.06.2019Spotkanie autorskie - Marcin Kozioł

Marcin Kozioł - autor lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), był gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin a spotkanie, które poprowadził okazało się fantastyczną lekcją multimedialną i sposobem na poznanie wielu naukowych ciekawostek. Spotkanie toczyło się wokół postaci Nikoli Tesli, wynalazcy, któremu zawdzięczamy urządzenia do wytwarzania i wykorzystywania prądu przemiennego. To właśnie Teslę nazywano „Władcą piorunów”. Podczas spotkania zostały przeprowadzone doświadczenia z wykorzystaniem kuli plazmowej, które wzbudziły ogólny zachwyt.
DSCN7028.jpg
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

DSCN7012.jpg DSCN7012
DSCN7028.jpg DSCN7028