14.06.2019Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród konkursu Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki

10 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników konkursu Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki. Okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczała prezes Mogileńskiego Towarzystwa Kultury Teresa Kujawa.
Protokół komisji w sprawie oceny prac plastycznych powstałych w ramach konkursu Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki zorganizowanego w ramach zadania Rok Moniuszkowski a mogileńskie tradycje muzyczne dofinansowanego ze środków Gminy Mogilno.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Teresa Kujawa; członkowie: Maria Chmielewska, Maria Czerwińska ogłasza, że na konkurs plastyczny Bohaterowie oper Stanisława Moniuszki wpłynęło 12 prac.
Po wnikliwym prze­anal­izow­aniu­ prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych gminy Mogilno oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach postanawia przyznać:

I nagrodę Adamowi Springannowi uczniowi Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach,

II nagrodę Zuzannie Sokołowskiej uczennicy Szkoły Podstawowej w Gębicach oraz

III nagrodę Jakubowi Wysockiemu uczniowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie.

Jednocześnie komisja postanawia wyróżnić poprzez przyznanie dyplomów za udział w konkursie:
Maciejowi Graczykowi, Pawłowi Heinichowi, Nocoli Kubskiej, Julii Lorczak, Oliwii Mikule, Maksymilianowi Nowakowi, Julii Pawłowskiej, Tymoteuszowi Sadeckiemu, Olafowi Strękowi.
Uzasadnienie.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali pomysłowość i inwencję twórczą. Prace są interesujące, i różnorodne, widać w nich zrozumienie tematu i zaangażowanie uczestników wydarzenia, wykonane są starannie, ukazują znajomość poprawnej kompozycji fantazję w doborze barw i technik plastycznych.

DSC_0779.jpg

DSC_0782.jpg

DSC_0785.jpg

DSC_0791.jpg

Konkurs był ostatnim elementem zadania realizowanego przez Mogileńskie Towarzystwo kultury Rok Moniuszkowski, a mogileńskie tradycje muzyczne. Do końca w czerwca w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie można będzie oglądać wystawę prace uczestników konkursu.
W ramach zadania odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone twórczości Stanisława Moniuszki oraz mogileńskim tradycjom muzycznym; wystawa archiwaliów Stanisław Moniuszko a mogileńskie tradycje muzyczne, wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego Od Moniuszki do Niemena. Poczet kompozytorów z Kresów, koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu chóru Hemantus.
Partnerami w jego realizacji były Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury, Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddziała w Inowrocławiu.
Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Mogilno.

DSC_0779.jpg DSC_0779
jpg, 2.0 MiB, 6000x4000