20.02.2014Zaproszenie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, zapraszają dzieci i młodzież szkolną, do udziału w „Międzyszkolnym Konkursie Literackim o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” Edycja XVIII - 2014. Głównym celem rywalizacji jest rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej młodych ludzi, poprzez zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych prób literackich. Zadaniem konkursu, który na stałe wpisał się w tradycję literackich wydarzeń w bibliotece, jest również wspieranie młodych talentów i podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem.
Termin składania prac upływa 31 marca 2014 r.
Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce „Międzyszkolny konkurs literacki o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna: laureaci”. Za najlepsze teksty przyznawane są prestiżowe nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna – patrona konkursu.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl
Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna. Konkurs swoim patronatem objęli: Biblioteka Śląska, Telewizja TVS, www.portal-pisarski.pl.

złote piórko.jpg złote piórko