Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
2019-6-26
21.06.2019„Less Waste w letnim ogrodzie” – spotkanie na temat eko-ogrodnictwa
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ na spotkanie eko-ogrodnicze „Less Waste w letnim ogrodzie”, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i poradami na temat funkcjonowania przydomowego ogródka w zgodzie z naturą. Dyskusję poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.

Podczas części praktycznej zajęć wspólnie wykonamy woskowijki, czyli przyjazne dla środowiska opakowania do przechowywania żywności wielokrotnego użytku. Do ich przygotowania wykorzystamy ściereczki z płótna bawełnianego w letnie wzory, które pokryjemy woskiem pszczelim lub sojowym. Istnieje możliwość stworzenia własnych eko-owijek z przyniesionych z domu niepotrzebnych kawałków cienkich naturalnych tkanin (np. bawełna, muślin, len).

Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 26 czerwca w godz. 17:00-20:00. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

plakat_spotkanie_eko-ogród I_węgrzce.png