24.06.2019zaBOOKuj wakacje z Biblioteką Kraków

Lato to czas szczególny – nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Słoneczne dni zachęcają do wyjazdów oraz wyjścia na zewnątrz, a urlopy i wakacje są do tego fantastyczną okazją. Na tegoroczną „akcję lato” przebiegającą pod hasłem zaBOOKuj wakacje z Bibliotece Kraków przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę zajęć zarówno w filiach bibliotecznych, jak i na świeżym powietrzu.

Wśród propozycji dla dzieci i młodzieży znajdziecie: głośne czytanie, warsztaty ekologiczne, spotkania miłośników gier planszowych, gry i zabawy literacko-ruchowe, a także zajęcia literacko-plastyczne. W okresie wakacyjnym będziemy realizować dwa projekty: drugą edycję Festiwalu Magia Czytania z Fundacją PZU oraz Krakowska rodzina sięga po książki dla córki i syna. W ramach projektów odbędą się: „Molikowe Rejsy Literackie” po Wiśle, konkurs na najp­iękn­iejs­zego­ mola i motyla książkowego, „Poranki z książką”, a także głośne czytanie opowieści o psiej wierności pod pomnikiem Dżoka, legend krakowskich pod Smokiem Wawelskim oraz historii niedźwiedzia Wojtka w Parku Jordana. W trakcie pikników miejskich najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach literackich, a także w wiel­kofo­rmat­owej­ grze planszowej „Nakarm smoka”.

Zobacz letni harmonogram wydarzeń

grafika_1920x520.jpg