05.07.2019Mobilny katalog biblioteki na miarę XXI wieku

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w naszym internetowym katalogu lipowa-gbp.sowa.pl na smartfonach i tabletach. Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.
DODANIE KATALOGU BIBLIOTEKI DO GŁÓWNEGO EKRANU W SMARTFONIE
PAMIĘTAJ:Katalog OPAC automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich mobilnych urządzeń, tj. tabletów i smartfonów, na których zostanie uruchomiony.
1.Utworzenie ikony do katalogu biblioteki na ekranie głównym telefonu wymaga uruchomienia przeglądarki internetowej oraz wpisania adresu wybranego katalogu(zdj. 1).
2.Po uruchomieniu katalogu, rozwijamy menu klikając w ikonę znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (zdj. 1).
3.Wybieramy opcję "Dodaj do ekranu głównego".
4.Możemy zmienić nazwę skrótu do katalogu, którą chcemy zapisać. Zatwierdzamy:"Dodaj" (zdj. 1).
5.Skrót do katalogu biblioteki został dodany do ekranu głównego smartfonu w formie ikony(zdj. 2).

Zachęcamy do korzystania z katalogu, przeglądania nowości oraz rezerwowania książek:)😊
smartfony-zdjęcie.png
smartfony 2 zdjęcie.png