02.08.2019Wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wkasmundzie

W dniach od 15 do 26 lipca 2019 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Spotkania organizowane były wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Waksmundzie. W czasie tych zajęć młodzi uczestnicy mieli wiele różnych atrakcji: przede wszystkim z zaciekawieniem słuchali treści książki, czytanej przez pracowników biblioteki. Dalej, poprzez kalambury i łamigłówki, poznawali znaczenia przysłów, nieznane im dotychczas tytuły utworów literackich, nazwy rzeczy, miejsc i zjawisk, poszerzając tym samym swoje horyzonty. Nie zabrakło także gier planszowych, bilardu i tenisa, które to rozrywki każdorazowo przynosiły wiele emocji. Znakomite spędzenie wolnego czasu zagwarantowała pani Sylwia Basta, która w ramach warsztatów muzycznych „Z piosenką przez świat” zapoznała słuchaczy z różnymi instrumentami muzycznymi – pani Alicja Mroszczak, której wiedza na temat fotografii tak mocno zaciekawiła uczniów, że z chęcią podjęli się wykonania różnorodnych zdjęć w plenerze – a także pan Łukasz Zabdyr, realizujący warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci wykazały spore zdolności kreślarskie, pięknie ilustrując przy pomocy ołówka zaproponowaną przez prowadzącego rzecz bądź postać. Wiele radości przyniosły również warsztaty kulinarne, podczas których młodzież uczyła się pieczenia moskoli na blachach w bacówce, jak też przyrządzania różnych innych smakołyków. Nie do przecenienia były realizowane przez organizatorów wycieczki w ramach inicjatywy „Z książką w plecaku”: wycieczka w Gorce, do Nowej Białej na ognisko, do nowotarskiego parku, na nowotarskie lotnisko, a także do Ostrowska na lody. Całość zwieńczona została uśmiechem i zadowoleniem dzieci, co stanowiło najlepsze i najszczersze wyrazy wdzięczności dla organizatorów „Wakacji z książką i nie tylko…”.

15.jpg 15