Rodzaj wydarzenia

2019-9-7
06.08.2019Narodowe Czytanie 2019
Tarnów MBP

W sobotę, 7 września, o godz. 14.00 miłośników literatury serdecznie zapraszamy na „zielony dach” tarnowskiego Teatru, gdzie fragmenty „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza przedstawią aktorzy: Monika Wenta i Tomasz Wiśniewski, a także uczniowie III Liceum Ogól­noks­ztał­cące­go w Tarnowie i zaproszeni goście.
Oniryczną i pełną subtelnej poetyki prozę Mistrza z Drohobycza uzupełni i wzbogaci muzyka w wykonaniu wirtuozerskiego duetu akordeonistów: Wiesława Ochwata i Macieja Zimki.
W przededniu tj. 6 września odbędzie się Narodowe Czytanie dla szkół - impreza towarzysząca, na którą zapraszamy głównie młodzież ze starszych klas szkół podstawowych. Ten dzień poświęcimy klasycznym lekturom szkolnym: “Katarynce” Bolesława Prusa i “Sachem” Henryka Sienkiewicza, które usłyszymy w interpretacji aktorów „Solskiego”: Piotra Hudziaka i Mariusza Szaforza.
Wstęp wolny.

Tarnowska edycja Narodowego Czytania jest dofinansowana z budżetu Miasta Tarnowa

Plakat_Narodowe Czytanie 2019.jpg Plakat_Narodowe Czytanie 2019
jpg, 6.2 MiB, 3508x4961