Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie
2019-8-8
14.08.2019Wielki Dzień Pszczół w bibliotece
Janów GBP

8 sierpnia to dzień poświecony pszczołom. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak pożyteczne są to owady i jak my wszyscy wiele zawdzięczamy tym pracowitym żółto-czarnym owadom. W ten dzień bibliotekarze przygotowali spotkanie dla najmłodszych. Wszystko po to, aby poprzez zabawę uświadomić jak ważną rolę w świecie przyrody odgrywają te owady. W tajemniczy świat pszczół wprowadziłyśmy naszych gości, opowiadając o różnych ciekawostkach, a następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z pszczołami. Ile żyje pszczoła? Jakie funkcje w ulu spełniają poszczególne owady? Ile miodu za swojego życie może wyprodukować 1 pszczoła? To tylko próbka tego, o czym rozmawiałyśmy z naszymi milusińskimi. Dzieciaki wykonały swoje ule z pszczołami, zasmakowały miodu.
Mamy nadzieję, że przybliżyłyśmy zwyczaje pszczół oraz uzmysłowiłyśmy jak istotne dla nas wszystkich jest, aby dbać o pszczelą populację.
Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za przybycie.

pszczoły.jpg

pszczoły.jpg pszczoły