28.02.2014"Niezwykły świat zwierząt". Poznajemy książki popularnonaukowe - zajęcia warsztatowe dla dzieci.

W dniu 24 lutego 2014 r. na spotkaniu w bibliotece gościliśmy klasę drugą ze Szkoły Podstawowej Nr 5.

Podczas naszego spotkania postanowiliśmy zapoznać się bliżej z książkami popu­larn­onau­kowy­mi i nauczyć się z nich korzystać. Do zajęć wybraliśmy książki o zwierzętach.

Ponieważ najłatwiej uczymy się poprzez zabawę, więc i teraz wzięliśmy udział w zabawie w „Zamianę ról”.

Na czym polegała zabawa?

Otóż każdy z naszych gości na chwilę miał zostać nauczycielem i wyszukać w książkach, a następnie zaprezentować klasie ciekawostki o wybranych zwierzętach. A nie była to zwykła klasa, ponieważ jej uczennicami zostały również panie bibliotekarki i pani wychowawczyni. Dla ułatwienia zadania, nasi nauczyciele pracowali w dwu i trzy-osobowych zespołach nauczycielskich.

Były to naprawdę inspirujące zajęcia.

Przekonaliśmy się ile ciekawostek o zwierzętach można znaleźć w książkach i przećwiczyliśmy sposoby ich wyszukiwania.

Co ważne, doświadczyliśmy też, jak to jest być nauczycielem. Okazało się, że skupienie uwagi całej klasy na informacjach, które chcemy przekazać, to wcale nie łatwe zadanie.

W drugiej części spotkania zain­tere­sowa­liśm­y się również literaturą piękną i wypożyczaliśmy książki.

Dziękujemy klasie drugiej za poprowadzenie ciekawej lekcji o „Niezwykłym świecie zwierząt” i zapraszamy do ponownych odwiedzin w bibliotece.

img_0476_0.jpg img_0476_0
img_0492.jpg img_0492