Biblioteka Kraków - Filia nr 53
2019-9-21
16.09.2019Zajrzyj do Huty. Rodzinny spacer po Nowej Hucie
Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków we współpracy z Fundacją Trasa dla Bobasa zaprasza na rodzinny spacer po Nowej Hucie, który poprowadzi Adelina Pociecha i Marta Mleczko.

Celem będzie zapoznanie rodzin z dziećmi z historią i kulturą Nowej Huty, promocja rodzinnego przewodnika wydanego z okazji 70-lecia dzielnicy pt. Nowa Huta – odkryj ją na nowo! Rodzinny spacer po Nowej Hucie, zachęcenie dzieci i rodziców do dalszego samodzielnego wyszukiwania i pogłębiania wiedzy na temat tej niezwykłej dzielnicy, pokazanie roli, jaką odegrały biblioteki w kształtowaniu nauki i kultury lokalnej społeczności. W programie spaceru m.in. spotkanie z bohaterami książki, rozmowy o historii i kulturze dzielnicy, przegląd archiwalnych fotografii, plenerowe zagadki i zadania, przegląd archiwalnych kronik bibliotecznych. Uczestnicy spaceru otrzymają egzemplarz przewodnika. Wydarzenie organizowane w ramach tegorocznej edycji Zajrzyj do Huty.

Spacer rozpocznie się 21.09.2019 r. (sobota) o godzinie 10.30 przed Filią nr 53 Biblioteki Kraków na os. Stalowym 12, a zakończy w Filii nr 56 w os. Zgody 7.

Zapisy na spacer pod adresem: metodyczny@biblioteka.krakow.pl

plakat trasa dla bobasa.jpg

plakat trasa dla bobasa.jpg plakat trasa dla bobasa