28.02.2014Zakładamy pocztę elektroniczną...

Kolejne zajęcia za nami. Tym razem nasi kursanci z grupy I zakładali i uczyli się korzystać z poczty elektronicznej na Gmail. Wspólnie założyliśmy konta. Następnie wszyscy wymienili się adresami e - mail'owymi, tak aby każdy mógł wysłać i jednocześnie odebrać wiadomość. Na następnych zajęciach, już ostatnich tej grupy będziemy ćwiczyć wysyłanie z załącznikami, oraz rozdamy dyplomy potwierdzające uczestnictwo na naszych spotkaniach. Grupa II po fantastycznych przeżyciach z Google Maps tym razem zwiedzała najwspanialsze muzea świata dostępne w Google Art Project.

Zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim odbywają się w godzinach 16.00 - 17.00 (I grupa), oraz 17.00 - 18.00 (II grupa). Dzień tygodnia (czwartek) pozostaje bez zmian. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51.

Spotkania odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest projektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lipińska - Baran i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierając Certyfikat Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy.

Na zajęciach nasi kursanci korzystają z darmowego Internetu dostarczonego przez Fundację Orange w ramach programu "Akademia Orange dla Bibliotek".

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia portalu www.latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleźć wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".

pobrane.jpg pobrane
orange.png orange