30.09.2019Wystawa fotografii LAS - STRAŻNIK NIEPODLEGŁEJ

Biblioteka Publiczna w Gołczy wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie zapraszają na wystawę laureatów Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje” pt. „Las – strażnik Niepodległej”.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie wraz z szesnastoma Nadleśnictwami i Małopolskim Kuratorium Oświaty zorganizowała X edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”, którego tematem przewodnim było hasło: „Las – Strażnik Niepodległej".

Celem konkursu było pokazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski i propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych szacunku dla przyrody i uświadamianie nieustannej potrzeby jej ochrony.

Tegoroczne hasło konkursu miało na celu ukazanie lasu jako ważnego elementu w duchowym i materialnym dorobku polskiej kultury, jako części naszego dziedzictwa narodowego.

Efektem konkursu jest wystawa, którą oglądać można w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Gołcza. Prace oceniane były w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły pona­dgim­nazj­alne­, dorośli, a także w kategorii: pracownicy jednostek organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Komisja konkursowa, w której zasiedli przedstawiciele organizatorów konkursu, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, zawodowy fotograf oraz fotoreporter prasowy Pan Grzegorz Kozakiewicz nagrodziła 19 prac. Na wystawie zaprezentowane zostaną nie tylko te nagrodzone, ale również prace wyróżnione przez Regionalną Komisję Konkursową.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

lasy-2019-Gołcza.jpg lasy-2019-Gołcza
jpg, 1.4 MiB, 3505x4982