02.10.2019 Warsztaty literackie i promocja książki
         Warsztaty literackie i promocja książki

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie odbędzie się autorskie spotkanie i warsztaty literackie z Joanną Wachowiak, znaną i cenioną polską pisarką z Poznania. W spotkaniu udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie. Zapraszamy też grupy uczniów (4-6 osobowe, kl. 4-6) z poszczególnych szkół z terenu gminy (zgłoszenia tel.: 14 678-20-62).
Spotkanie odbędzie się 3 października (czwartek) 2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie radłowskiej biblioteki publicznej. Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę J. Wachowiak „Awaria”.
Joanna Wachowiak - doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. W roku 2014 „Kot kameleon” przyniósł nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. Rok później „Historyjki dla małych uszu” zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł „Najlepszej książki na wiosnę” w kategorii utworów dla najmłodszych. „Babę Blagę” wyróżniono w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2016 r.), a „Ala Baba” została nominowana do 24. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2017 r.). Najnowsza, wydana w 2019 r. książka nosi tytuł „Awaria”.

9XXXXXXX.jpg

9XXXXXXX.jpg 9XXXXXXX