08.10.2019Noc Bibliotek - podsumowanie

5 października 2019 roku w ramach ogólnopolskiej akcji świętowaliśmy Noc Bibliotek pod hasłem Znajdźmy wspólny język. Gośćmi specjalnymi spotkania były poznańskie Bamberki w char­akte­ryst­yczn­ych strojach. Panie opowiedziały historię przybycia swoich przodków do Poznania oraz zaprezentowały elementy i sposób zakładania kobiecego stroju. Motywem przewodnim naszej Nocy Bibliotek była gwara poznańska. Odbyło się czytanie fragmentów Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupér’ego w języku polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim oraz w gwarze poznańskiej i w śląskiej.
Wszystkim Gościom – małym i dużym - serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszej Biblioteki. A szersza relacja dostępna na stronie Biblioteki: pbp.poznan.pl

noc_1.jpg noc_4.jpg noc_8.jpg

noc_1.jpg noc_1