Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
ul. Rynek Główny 17
43-600 Jaworzno
2019-10-23
17.10.2019Wojciech Lichtański Questions – koncert. Finał projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”
Jaworzno MBP

Powoli dobiega końca realizacja projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”. W ciągu kilku miesięcy, od kwietnia do października br., udało nam się zorganizować szereg niezwykle zróżnicowanych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, których głównym zadaniem było popularyzowanie literatury, często w sposób wymykający się dotychczasowym schematom, z zastosowaniem nieoczywistych formy aktywizacji czytelników, repr­ezen­tują­cych­ niemal wszystkie grupy wiekowe i koła zainteresowań. Układając program staraliśmy się, by proponowane przez nas zajęcia tworzyły tematyczne cykle, każdorazowo zwieńczone dużym wydarzeniem – koncertem, wernisażem, spotkaniem autorskim. Przez ten czas zachęcaliśmy do uczestnictwa w takich blokach jak:

ART-BOOK - warsztaty z zakresu powstawania książki artystycznej,
PICTURE-BOOK” - zajęcia literacko-plastyczne, owocujące powstaniem ilustracji do wybranych baśni,
REPORTING-BOOK - spotkania odbywające się pod wspólnym hasłem „Świat okiem kamery”, ukazujące tajniki sztuki reportażu telewizyjnego,
AUDIO-BOOK - zajęcia poświęcone tworzeniu audiobooka,
HIP-HOP-BOOK - propozycja dedykowana fanom tego gatunku muzycznego uczestnicy poznawali proces powstawania utworu - od pomysłu na tekst do zapisu cyfrowego,
Happening na Rynku - „Wciągnij się w czytanie! Biblioteka bez ścian".

Tak duże przedsięwzięcie zasługuje na podsumowanie i mocny finał, którym niewątpliwie będzie koncert grupy Wojciech Lichtański Questions.
Wojciech Lichtański jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich saksofonistów altowych młodego pokolenia. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.
Muzyka, jaką wykonuje formacja to jazz z silnymi wpływami muzyki klasycznej, szczególnie epoki impresjonizmu. Kompozycje charakteryzuje prosta melodyka podparta nietuzinkową harmonią i rytmiką oraz kontrasty wciągające słuchacza w świat zespołu na czas trwania koncertu. Muzycy tworzący kwartet to: Wojciech Lichtański - saksofon altowy, saksofon sopranowy, kompozycje; Mateusz Pałka - fortepian, akordeon; Kuba Dworak - kontrabas; Patryk Dobosz - perkusja. Każdy z członków zespołu ma na koncie wiele wygranych konkursów i nagranych płyt, a także występy z gwiazdami jazzu, takimi jak: Randy Brecker, Leszek Możdżer, David Doróżka i wielu innych.

Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, 23 października o godz. 17.00. Miejscówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 16.10.2019 r.

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka” realizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
plakat.jpg

plakat.jpg plakat