23.10.2019Lekcje biblioteczne i głośne czytanie z uczniami SP w Trzęśniewie

W miniony piątek, 18 października, miło nam było gościć w naszej bibliotece uczniów klas ze Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie :)😊 wraz z nauczycielkami: Aleksandrą Cichą, Marzanną Wszendybył, Katarzyną Rutkowską, którym bardzo dziękujemy za współpracę przy organizacji i przebiegu wizyty.
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której przypominali sobie zasady korzystania z biblioteki, utrwalali wiadomości z zakresu wyszukiwania informacji i określonych książek oraz poszerzali swoją wiedzę o nowinki techniczne, dzięki którym mogą łatwo i swobodnie korzystać z naszego księgozbioru online.
Z uczniami klas 1-3 rozmawialiśmy o pracy bibliotekarza, o tym, co należy zrobić by móc korzystać z biblioteki i w jaki sposób jest zorganizowana biblioteka. Dzieci uczestniczyły także w głośnym czytaniu, wysłuchały wierszy o zawodach, opowiadań o jesieni do, których tworzyły ilustracje oraz "Legendy Króla Kruków" czytanej z użyciem teatru Kamishibai. Oczywiście nie obyło się bez zagadek, zabawy i upominków na zakończenie spotkania.

Dziękujemy uczniom SP w Trzęśniewie wraz z opiekunami za przybycie i przemiłe spotkanie