06.03.2014WIOSENNE GŁOŚNE CZYTANIA W BIBLIOTECE !!!

25 lutego BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY GRODZIEC rozpoczęła realizację cyklicznych zajęć literackich pod hasłem „ Głośne czytanie na bibliotecznym dywanie”. Akcja ma na celu wykształcenie nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat. Ma pokazać dzieciom, że biblioteka to miejsce obfitujące w zabawę i rozrywkę. W ramach wtorkowych i czwartkowych zajęć dzieci z kl. I - III Szkoły Podstawowej w Grodźcu przeżywają fantastyczne przygody oraz motywują dorosłych do głośnego czytania .
Młodzi miłośnicy literatury z zain­tere­sowa­niem­ słuchają opowiadań G. Knutssona – „Przygód Filonka Bezogonka” oraz Miry Lobe –„ Babcia na jabłoni”.
Na zakończenie, by nieco odpocząć po lekturze, kierownik biblioteki – Katarzyna Gromala przeprowadziła warsztaty tubowania. Dzieci poznały zabawy z półp­rzeź­rocz­ysty­mi tubami, uczyły się tworzyć konstrukcje animacji, które rozwijają myślenie przyczynowo skutkowe oraz oddziałują na rozwój emocjonalny, ruchowy i intelektualny.
Radosna atmosfera panująca podczas zajęć wskazuje, jak ogromną rolę odgrywa książka oraz spotkania w bibliotece w procesie uczenia się i rozwoju dziecka bo przecież „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach". (Cicero)

IMG_1267.jpg IMG_1267
jpg, 3.2 MiB, 4320x3240