05.11.2019Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony na całym świecie 5 listopada. To święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, by je sobie przypomnieć.
Do obchodów tego święta włączyła się Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej i zaprosiła dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej do wspólnej zabawy.
Specjalnie na to spotkanie do biblioteki z bajkowego królestwa przybyły: Czerwony Kapturek, Kot w butach oraz Krasnoludek. Bajkowe postacie opowiedziały dzieciom o sobie oraz przeczytały książeczki, w których występują.
Czytanie urozmaicone było zabawami, związanymi z przeczytanymi bajkami. Nawiązując do baśni pt.: „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków” bawiliśmy się w zabawę zatytułowaną „Zatrute jabłko”. Dzieci siedzą w kręgu i puszczaj w obieg "zatrute jabłko". Dzieci muszą je sobie podawać z rąk do rąk podczas trwania muzyki. Na przerwę w muzyce dziecko, które zostało z jabłkiem "zapadało w sen"- odpadało z gry.
Kolejna zabawa nawiązywała do baśni pt.: „Czerwony Kapturek”. Dziecko, na którym zatrzymały się słowa wyliczanki podchodziło do koszyczka, wybierało jeden przedmiot i odgadywało z jakiej bajki pochodzi ten rekwizyt.
„Sprytny kocur” to ostatnia zabawa, która nawiązywała do „Kota w butach” i polegała na zwijaniu przez dzieci kłębka włóczki, do której przymocowana była sylweta myszy.
Zwieńczeniem naszych uroczystości było pamiątkowe zdjęcie
W rolę bajkowych postaci wcieliły się panie ze Stowarzyszenia „Aktywni Plus”.
Impreza była nie tylko dobrą zabawą, ale też promowała czytelnictwo oraz zachęcała do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do magicznego świata książek na co dzień.

IMG_3346.jpg IMG_3346
IMG_3348.jpg IMG_3348