14.11.2019Bajki i baśnie uczą nas i bawią – z wizytą w Przedszkolu w Wylatowie

8 listopada 2019 r. bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie filii w Wylatowie i Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Wylatowie wraz z kilkoma uczennicami, udały się w odwiedziny do Przedszkola w Wylatowie. Wizyta związana była z niedawnymi obchodami Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Postaci z Bajek.

Bibliotekarki przeprowadziły spotkania pn. „Bajki i baśnie uczą nas i bawią”. Najpierw spotkały się z pięcio- i sześciolatkami, aby porozmawiać o znanych bajkowych bohaterach. Dzieci odgadywały również, z jakimi postaciami z bajek i baśni, związane były prezentowane przez uczennice szkoły, rekwizyty. Na koniec oglądały przyniesione z bibliotek książki i książki-zabawki.

B1.jpg

B2.jpg

B3.jpg

Bibliotekarka z wylatowskiej filii biblioteki publicznej odwiedziła także młodszą grupę dzieci. Trzy- i czterolatkom odczytała opowieść o zajączkach i lisie, prezentowała książki i książki-zabawki oraz rekwizyty związane z bajkami. Na zakończenie dzieci oglądały przyniesione z bibliotek książki.

B4.jpg

B1.jpg B1