21.11.2019V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu zaprasza szkoły podstawowe, przedszkola oraz szkoły specjalne do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
a) przedszkola / szkoły specjalne;
b) klasy 1–4 szkół podstawowych;
c) klasy 5– 8 szkół podstawowych.

Projekt w przedszkolach i szkołach specjalnych przebiega w dwóch etapach:

Etap pierwszy (25 listopada 2019 r. – 13 marca 2020 r.): czytanie 10 książek w domu przez dzieci i ich rodziny oraz uzupełnianie Pamiętnika Młodego Czytelnika.

Etap drugi (maj/czerwiec 2020 r.) - wyróżnienie uczestników z kompletem 10 sprawności przez Koordynatora Placówki.

Konkurs w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych przebiega w trzech etapach:

a) Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;
b) Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;
c) Etap trzeci (powiatowy) – test drużynowy w placówkach wyznaczonych przez Koordynatorów Powiatowych.

Etap pierwszy rozpoczyna się 25 listopada 2019 r. i trwa do 13 marca 2020 r.

Koordynator wojewódzki: Barbara Misiarz bm@pbp.poznan.pl