Rodzaj wydarzenia

2020-1-9
07.01.2020Wieczór autorski Beaty Sabały-Zielińskiej
Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza do Salonu Literackiego na wieczór autorski Beaty Sabały-Zielińskiej z udziałem gości i artystów z Zakopanego. Spotkanie poprowadzi Julian Rachwał.

Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka była związana z stolicą Tatr przez całe życie. Pracowała jako dziennikarka radiowa, aktualnie zajmuje stanowisko na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka kilku książek, w tym również o tematyce górskiej.

Nominowana do Nagrody Literackiej Zakopanego w 2019 roku książka „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” opowiada o trudach pracy ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, obchodzącego stulecie działalności.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury.