Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
50.66665 17.92246
2020-1-10
08.01.2020Wernisaż wystawy "Codzienność niecodzienna"
Opole MBP

P-Witkowski_plakat-www.jpg

Codzienność niecodzienna
Wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego
10 stycznia 2020 (piątek), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

Wystawę można oglądać do 1 lutego 2020

Wybrane prace przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone w drodze do pracy i w czasie wolnym. Powstawały na przełomie lat 2016 – 2019. Prezentowane zdjęcia są powrotem autora do świata fotografii.

Piotr Witkowski w 2002 został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus.

W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”. W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal – światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”.

Fotografią zajmuje się już 20 lat, z krótką przerwą. Wspomina, że pierwsze zdjęcie czarno-białe wywołał z pomocą dziadka, który zaszczepił w nim wrażliwość na obraz. Fotografia stała się jego życiową pasją i spełnieniem marzeń.

P-Witkowski_plakat-www.jpg P-Witkowski_plakat-www