Lokalizacja

Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce
WYDARZENIE
2020-1-23
T17:00
09.01.2020Spotkanie i slajdowisko podróżnicze z Michałem Worochem
[awatar]
Lipowa GBP

W czwartek, 23 stycznia, o godz. 17:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce (ul. Kryształowa 60), przy placu zabaw, odbędzie się wyjątkowe, podróżnicze slajdowisko z Michałem Worochem, pt. Wheelhairtrip.
Wheelhairtrip - Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki, aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie, a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z poczaątku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip - to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niep­ełno­spra­wnym­.

Michał Woroch - Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.
plakat woroch.jpg


plakat woroch.jpg plakat woroch
jpg, 128 KiB, 679x960
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Lipowa GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo