Biblioteka Publiczna w Zielonkach
Budynek CIS, ul. Galicyjska 17A
32-087 Zielonki
2020-1-15
11.01.2020EKO jest w modzie – styczeń 2020: „Eko-pakowanie na co dzień”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na styczniowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 15 stycznia w godz. 17:00-19:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie pomysłów dotyczących przyjaznego dla środowiska stylu życia będą towarzyszyć warsztaty przygotowywania ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wykonają woskowijki do przechowywania żywności oraz uszyją materiałowe torby na zakupy lub woreczki na pieczywo.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą na spotkanie niepotrzebnych ścinków materiałowych (najlepiej z naturalnych tkanin jak bawełna, muślin lub len), kawałków starych firanek, zbędnych sznurków oraz wstążek.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

plakat_eko-spotkanie styczeń 2020.png