17.01.2020Z wizytą w Przedszkolu w Wylatowie

15 stycznia 2020 r. bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie filii w Wylatowie i Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Wylatowie udały się z wizytą do Przedszkola w Wylatowie. Spotkały się tam z grupą starszych i młodszych dzieci i przeprowadziły zajęcia pn. „Świętujemy Dzień Kubusia Puchatka oraz Dzień Babci i Dziadka”.

17.jpg

W pierwszej części zajęć dzieci rozpoznawały bohaterów opowieści o Kubusiu Puchatku, rozmawiały na temat ulubionych postaci, układały mini-puzzle i oglądały książki o misiu i jego przyjaciołach. Następnie z bibliotekarkami odliczały razem z Kubusiem wskazując podwójne części ciała.

18.jpg

W części zajęć poświęconej Dniu Babci i Dziadka dzieci wysłuchały opowieści o Kamyczku pt. „U Babci i Dziadka” i piosenki „Babciu, dziadku – kocham Was”. Przedszkolacy także zaśpiewali fragment piosenki, której uczą się w przedszkolu na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Na zakończenie dzieci wysłuchały historii o wdzięczności z książki o Przygodach Fenka i rozmawiały z bibliotekarkami za co można być wdzięcznym, na przykład dziadkom.

19.jpg

17.jpg 17