Rodzaj wydarzenia

2020-1-23
21.01.2020Salon Literacki „O lalkach po ludzku” Monika Mostowik
Biblioteka Kraków

Zapraszamy do Salonu Literackiego na promocję książki Moniki Mostowik „Zanim stanę się lalką. Zapis obsesji tworzenia”. Spotkanie z autorką poprowadzi prof. Cezary Zalewski.

Monika Mostowik, od zawsze związana z Krakowem, socjolożka (UJ), autorka zbiorów opowiadań oraz dwóch tomów poetyckich. W 2016 roku na podstawie jej scenariusza powstał film „Urodziny”, a rok wcześniej „Zguba”. Kolekcjonerka i fotografka lalek bjd (ball jointed dolls). Wspó­łorg­aniz­ator­ka trzech wystaw lalek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Mieszka i pracuje w Krakowie, w wolnych chwilach tańczy flamenco.

„Bardzo dobra proza. O poszukiwaniu siebie, o definiowaniu tożsamości, o niezależności. Lalki to nie pretekst. Właśnie one są najważniejsze, a ich upodmiotowienie pozwala zadać pytania o pasję, siłę i motywację tworzenia. Monika Mostowik pisze bezkompromisowo, szczerze i mądrze. Trzeba czytać” – Bernadetta Darska.