Rodzaj wydarzenia

literackie

Lokalizacja

Klub Dziennikarzy Pod Gruszką ul. Szczepańska 1 Kraków
WYDARZENIE
2020-1-30
T18:00
28.01.2020Spotkanie autorskie z Dominiką Słowik
[awatar]
Biblioteka Kraków

W czwartek 30 stycznia zapraszamy do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” na wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca. W styczniu wyróżnienie trafi do Dominiki Słowik – autorki książki „Zimowla”.

🔹 AUTORCE
Dominika Słowik ukończyła filologię hiszpańską, przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii, we Włoszech. Kiedy nie podróżuje, ma wyrzuty sumienia. Była wolontariuszką w Gwatemali, wspó­łorg­aniz­ator­ką festiwalu teatralnego i szatniarką. Nie gotuje, nie cierpi sportu, uważa, że jest patologicznie leniwa. Obecnie na dłużej zatrzymała się w Krakowie. Jest autorką powieści „Atlas: Doppelganger” i „Zimowla”.

🔹 O KSIĄŻCE
W swojej drugiej powieści Dominika Słowik zabiera czytelników do miasteczka w Dolinie Zmornickiej, gdzie dochodzi do serii niew­yjaś­nial­nych­ zjawisk. Zacierają się granice między możliwym, a niemożliwym. W Cukrówce tajemnica goni tajemnicę, wyłowione z jeziora ciało, ojciec który porzuca swoją pracę w urzędzie by zostać wróżem, Pszczelarz tresujący swój rój. Naga Dygnarówna nocą spaceruje po ulicach miasteczka, a Misza w wolnej chwili zajmuje się sprowadzaniem trawki ze Słowacji. Mieszkańcy są podzieleni albo czekają na kolejny cud albo poszukują skarbu. Czy uda się wreszcie najściślej strzeżony sekret Cukrówki?

Spotkanie z Dominiką Słowik poprowadzi prof. Krzysztof Zajas.

30 stycznia 2020 | godz. 18:00
Klub Dziennikarzy Pod Gruszką
ul. Szczepańska 1 Kraków

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo