19.03.2014Wiosna z Biblioteki

Czy w Bibliotece można spotkać wiosnę?
A czy wiosna z Biblioteki wychodzi do najmłodszych czy tylko spędza wiosenne dni w Bibliotece?

Bibliotekarki w wiosennych przebraniach Anna Muryjas i Małgorzata Wardzińska z Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej z wielką radością odwiedziły dzieci z grupy 4 Przedszkola Miejskiego nr 12 przynosząc im wiosenne wiersze i książki.
Wiosna w Bibliotece mieszka bowiem w książkach i wierszach!

Spotkanie w przedszkolu było doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi o tym, jakie są pierwsze oznaki wiosny, kiedy tak naprawdę wiosna się zaczyna i czy dzieci lubią wiosnę. Dzieci są bardzo wnikliwymi obserwatorami przyrody i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami: niektórzy widzieli już bociany, inni kwitnące tulipany, ktoś słyszał skowronka bardzo wcześnie rano.
Bibliotekarki spędziły z dziećmi sympatyczne przedpołudnie na czytaniu wiosennych wierszyków m.in. Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.
Wizyta w przedszkolu zakończyła się wspólną zabawą przy piosence Słoneczko nasze rozchmurz buzię i wymianą książek.

JS